środa

Zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyki w ciąży - cz.3

Wspaniałym zabiegiem profilaktycznym jest peeling ciała, po którym skóra staje się bardziej miękka, gładka i lepiej wchłania kosmetyki. Co dzień należy poddawać ciało naprzemiennym natryskom, ciepłym i chłodnym, nigdy gorącym i zimnym. Nacieramy skórę w miejscach zagrożonych szorstką rękawicą, posypaną solą kuchenną. Stosujemy kremy zapobiegające rozstępom. Zawierają one wyciągi z bluszczu, kasztanowca, skrzypu, przywrotnika, symulujące przemianę materii w tkankach, oraz witaminy uelastyczniające skórę. Można wmasowywać oleje roślinne, np. ze słodkich migdałów, z pestek winogron, co wzmacnia tkankę i usprawnia krążenie krwi.

Rozstępy to nie jedyne zagrożenie dla urody piersi. Ich gruczoły gwałtownie się powiększają. Aby piersi nie uległy deformacji, należy nosić doskonale dopasowany stanik i wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie klatki piersiowej. Najprostszym ćwiczeniem jest wielokrotne ściskanie dłońmi książki lub twardej piłki.

Stopy w czasie ciąży dźwigają znacznie zwiększony ciężar. Zwłaszcza od szóstego miesiąca  - są często opuchnięte i ociężałe. Można zmniejszyć tę dolegliwość, żegnając się na dziewięć miesięcy z wysokimi obcasami i śpiąc z nogami lekko uniesionymi w górę. Stosujemy naprzemienne kąpiele stóp. Wmasowujemy balsamy do pielęgnacji obolałych, zmęczonych nóg. Pobudzają krążenie, chłodzą i zmiękczają stwardniały naskórek.

Polecam masaże - zwłaszcza relaksujące, delikatne dla twarzy i całego ciała. Podczas tych ostatnich warto stosować kremy przeciwko cellulitowi i rozstępom. Należy uważać, żeby przy masażu twarzy lub przedniej części ciała oparcie fotela było lekko uniesione. Leżenie na wznak nie jest przyjemne, zwłaszcza w zaawansowanej ciąży. Niewskazane jest poddawanie się zabiegom bolesnym oraz z użyciem prądu, który "niepokoi" organizm i matki, i dziecka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz