środa

Medyczne metody walki z cellulitis

Cellulitis objawia się zazwyczaj w miejscach, gdzie podskórna tkanka tłuszczowa jest grubsza: na udach, pośladkach, brzuchu, ramionach. Skóra staje się wówczas cienka, odwodniona, z tendencją do łuszczenia się, a jej temperatura obniża się. Zwalczanie lipodystrofii nie jest łatwe, chociaż istnieje wiele metod. Ważne, aby rozpocząć je dość wcześnie, w początkowym stadium rozwoju.

Medyczne metody walki z cellulitem:
^ CELLULOLIPOLIZA - polega na wkłuwaniu w części ciała oszpecone przez cellulit cieniutkich, giętkich igieł połączonych do generatora elektrycznego. Utworzone przez nie pole elektryczne oddziałuje bezpośrednio na komórki tłuszczowe.

^ LIPOSUKCJA - czyli wysysanie tkanki tłuszczowej. Polega na zrobieniu niewielkich nacięć w fałdach skórnych i wprowadzeniu w nie maleńkiej rurki, za pomocą której wyssany zostaje nadmiar tłuszczu z podskórnej tkanki tłuszczowej. Wymaga dużej precyzji i powinien być przeprowadzony jedynie przez doświadczonego fachowca, inaczej istnieje niebezpieczeństwo wystąpienia groźnych powikłań.

^ MEZOTERAPIA - polega na wstrzykiwaniu pod skórę mieszanki leków zawierających m.in. wyciągi roślinne zdolne pobudzić komórkową przemianę materii i doprowadzić do zmniejszenia tkanki tłuszczowej. Wstrzykuje się tez preparaty na bazie krzemu, zawierające wyciąg z tarczycy lub kortyzon.

^ LIPOPLASTYKA - niszczenie tkanki tłuszczowej przy pomocy sondy emitującej ultradźwięki. Sondę te wprowadza się przez niewielkie nacięcie w głąb skóry. Pod wpływem ultradźwięków z tkanki tłuszczowej pozostaje tylko płynny tłuszcz, który jest przez chirurga wydobywany na zewnątrz. Metoda ta jest bezpieczna i daje stosunkowo trwałe rezultaty.

^ LASER - został od niedawna zastosowany do leczenia cellulitis i jak dotąd osiąga się przy jego użyciu bardzo dobre rezultaty. Metoda ta jest poza tym bezpieczna. Nie ma niebezpieczeństwa groźnych powikłań, jak w przypadku mezoterapii czy liposukcji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz